Güney Doğal Gaz

Üretimler / Üretim Tesisi

Üretim Tesisi

Güney Doğal Gaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GDG) 1987 yılında Niğde/Kemerhisar Mevkii'nde doğal karbondioksit gazı üretmek üzere faaliyete geçirilen bir "İsmail Parlak Şirketler Grubu" kuruluşudur. Türkiye'de doğal karbondioksit gazı üretimi ilk olarak bu tesiste gerçekleştirilmiştir.

Tamamen öz sermaye ile kurulmuş olan GDG A.Ş.'nin faaliyet konusu Doğal Karbondioksit Gazının yeraltından çıkarılması, saflaştırılması, sıvılaştırılması, depolanması, yurtiçi ve yurtdışında yerleşik olan bayilerine ve müşterilerine dağıtımıdır.

Fabrikamızın kapasitesi 120 ton/gün'dür. Üretim kalitesi ve çalışma sistemi Avrupa Birliği Güvenlik Direktifleri ve Standartlarına uygundur. Üretimin her safhası, son sistem gaz analiz cihazımızın sürekli karbondioksit analizi yapan sensörleri yardımı ile 7/24 kontrol altında tutulur. Bunun doğal sonucu olarak firmamız, Türkiye'deki en saf (%99.999) karbondioksit gazını üretebilmektedir.

GDG Ailesi olarak üretmiş olduğumuz en saf karbondioksit gazını geçtiğimiz Nisan ayında açılışını yaptığımız Yüksek Saflıkta Entegre Tüp Dolum tesisimizde alüminyum tüplere doldurarak laboratuarların, analiz cihazlarının, laser kesici tezgahların vd kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya başlamış bulunmaktayız. Bu ürün ile bu güne kadar yurt dışından gelen yüksek saflıkta CO2 gazının tamamen yerli gaz ile yurt içinde üretilmesi ve doldurulması mümkün olmuştur.