Güney Doğal Gaz

Üretimler / Analiz Laboratuvarı

Analiz Laboratuvarı

Kemerhisar/Niğde üretim tesislerimizde bulunan laboratuvarımızda üretim ve ürün analizleri ile ilgili tüm cihazlar mevcuttur. Laboratuvarda TSE tarafından öngörülen tüm karbondioksit analizleri yapıldığı gibi, işletme kademelerinde gereken analizler de bir program dâhilinde yapılmaktadır. Üretilen karbondioksitin analiz sonucunda elde edilen safiyet değeri her sevkiyat ile birlikte rapor halinde alıcıya teslim edilmektedir.

Mevcut gaz analiz cihazlarımıza ilave olarak 2013 yılında CARBOSCAN gaz analiz cihazı devreye alınmıştır. Bu cihaz, uçtan uca kalite güvencesini ve karbondioksit gazı çevrimiçi süreçlerinin izlenmesini sağlayan fabrika kalibre sistemidir. Sistem kirleticileri belirlemek için optik absorpsiyon spektroskopisi yöntemini kullanarak alt PPB seviyelerine kadar kirleticilerin en ufak izlerini bile tespit edebilmektedir. Karbondioksitin en büyük tüketicilerinden biri içecek endüstrisidir. Özellikle içecek şişeleme tesisleri içeceklerini karbonize etmek (gazlandırmak) için saflaştırılmış gaza ihtiyaç duyarlar. Sistem, anlık olarak her 9 saniyede bir CO2 gazı analizi yaparak üretimi 7/24 kontrol altında tutar.

Tesisimiz, TS11336 belgesi, TS2603 belgesi, TS11339 EN25923 belgesi, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İşletme Kayıt Belgesi, ISO9001:2008 belgesi, FSSC 22000:2010 belgesi, ISO 14001:2004 belgesi, OHSAS 18001:2007 belgesi, GLP İyi Laboratuvar Uygulamaları, GMP İyi Üretim Uygulamaları belgelerine sahiptir.

Tesislerimizde üretilen CO2 gazı Atlantic Analytical Laboratory tarafından verilen Saflık Yeterlilik Belgesi'ne sahiptir. Her yıl yenilenen bu analizler ile siz müşterilerimizin memnuniyeti sağlanmaya çalışılmaktadır.

CO2 Safiyeti % 99,999 olarak Türkiye'nin En Saf Gazı Unvanına Sahiptir.